Trendy z New York Fashion Week, září 2010

Hudba dohrála, světla zhasla. A ulice jsou zas šedivé. Blesky fotoaparátu prchly a šepot v první řadě utichl. Zápisníky vytrhaly všechny svoje stránky a tužky se vypsaly ze svých barev. Že nevíte, o čem mluvím? Fashion Week v New Yorku skončil! Přijde vám to smutné? Ale kdeže, srdce vám blahem naplní nové trendy, které tenhle módní blázinec přivál až ze země za oceánem!

Tak za prvé, pánové, ať už je kožený, látkový, nebo vám ho někdo uháčkoval, uvažte ho – pásek! Pásky se budou vázat. Že je vám to proti srsti? No to tedy nevím, jak si na jaře poradíte. V případě extrémní nelibosti můžete vyzkoušet taky bohatou kolekci řetízkových pásků.

Pásky vázat a ne jinak!

Pokud se však rozhodnete pro tuto alternativu, nemilosrdně si „ho“ (ten pásek 😉 slaďte s jinými řetízky, třeba na ruce. New York nám s evidentním apelem předvedl, jak může být mužné chlupaté zápěstí sexy, stačí ho jen obvázat. Ať už cetka, či stříbro, pusťte se do toho!

Řetízky, náramky a další "cancy"... Ať jsou vidět!

Řadu doplňků na molech též oživovaly štrikované kravaty. Tak povolejte babičky, mají práci! Nakažte jim však jen tmavé tóny, světlými byste příliš nezabodovali. Nutností se stává motýlek. Zkuste se ale odlišit, hledejte neobvyklé materiály, libůstkou byly třeba například fleeceoví motýlci. A u více casual outfitů se nebojte z pohodlnosti zastrčit kravatu do košile.

Proč se vlastně přestali nosit motýlci?!

Nohy uvelebte v mokasínách. Jak jinak, mokasíny jsou přeci klasická letní obuv. Zkuste je však vnímat jinak. Příští rok pofrčí ultra lehké materiály a lýková provázání. Navíc na barevné škále zamiřte trochu víc k hnědé, než klasické modré a černé. Tuhle barvu ale vybírejte s největší opatrností, aby se vám nestalo, že nožku, chudáka, ponoříte do té nejnudnější boty, kterou si vůbec nezaslouží.

Mokasíny kam se podíváš...

Ale opravdu velkým hitem celé akce byly brýle. Tentokrát se vykašlete na nějaké velké, masivní, černé, retro Wayfarer. Nestyďte se ukázat nos, nadešel jeho čas. Na jaro ho obnažte minimalistickými kulatými obroučky. Harry Potter by vám mohl ukázat jak, tak se nechte inspirovat jizvou na čele!

Brýlatá Itálie po americku