Šok na London Fashion Week

...dokonale bláznivé, že?

V rámci London Fashion Week funguje už několik let skupina módních návrhářů – ‘MAN’ – , která vytváří modely pro unikátní přehlídky, na nichž je prezentováno neobvyklé a extravagantní oblečení, které vnáší nový řád a bourá trendy svým charakterem koncepčního umění . Letos MAN shrnul vše do jedné přehlídky, jež se stala nejvíce diskutovanou. Jeden šok a tři návrháři.

Martin Rose se na své přehlídce vytáhla s něčím, co téměř hraničilo s vesmírnou dávkou umění a „obyčejnou“ módou. Ona sama se o kolekci vyjádřila, jako o energickém mishmashi barev a potisků apokalyptických siluet. Je to úžasné hýřeni citrusových barev s technickými tkaninami a nevýrazných potisků v pastelových barvách. „Nic podobného jsme tu už dlouho neviděli,” chválí ji editoři a kritici.

...dokonale bláznivé, že?

Felipe Rojas Llanos připravil elegantní a decentní kolekci s kontrasty lesklých látek a tóny utlumené šedé. Inspirací pro přehlídku byla “Dreamgirl”, postava z vintage komixu (The Legion of Superheroes), a děti z britské sci-fi klasiky The Village of the Damned ze 60. let. To se projevilo v přirozené nositelnosti předváděných modelů, které se skládaly z krátkých kalhot, klasických bílých košil a trik s ospalými odstíny šedé.

A New Power Studio si nakonec tak trochu ukradlo celou show pro sebe teatrální kolekcí, která upoutala vystupujícími tanečníky (zabalenými do krepového papíru). Inovativní kousky se našly jak v pleteném casual oblečení, tak v přehlídce mnoha čepic. Ovšem vyvrcholení přehlídky nastalo v momentě, když se objevil model v outfitu poskladaného z gumových rukavic, který naprosto šíleným způsobem dokresloval batoh, v němž byl umístěn malý chlapec. Takže celý look působil jako samec pandy. Potlesk byl ohlušující.