(Pod)zimní svršky I – Kožené bundy

Podzim a zima jsou v našich zeměpisných šířkách naprosto skvělá období pro doplnění našeho šatníku. Bundy, kabáty, saka, mikiny… Rozhodli jsme se, že vás v záplavě nabídek obchodů nenecháme samotné a v dnešním tipu na nákup vás ukážeme, jak obohatit váš outfit o tak nadčasovou věci, jakou je bezesporu kožená bunda. A protože svět již dnes nezná hranice, proč se nepodívat, co se nosí za oceánem?

Jsou elegantní a správným výběrem a aranží z vás snadno udělají homme fatale hollywodského typu. Pokud se však podíváte do českých obchodů, většinou narazíte na nezajímavé a předražené artikly. Proto jsme pro vás vybrali zajímavé kusy z amerického eBaye, které se za velmi rozumnou cenu můžete pořídit až domů.

Deanovská bunda, kterou ve městě nikdy nic nezkazíte.

První z našeho výběru je typicky deanovská bunda 50. let z umělé kůže se stojátým límcem. Tento americký model je podzimní klasikou a prodává se v hnědé a černé barvě. Doporučujeme zanechat outfit přísně minimalistický. Výborně padne k bílé košili a vázance. Jako doplněk doporučujeme hodinky s páskem nebo aktovku ve stejném provedení. Boty by měly být ve stejné barvě jako svršek. I s poštovným vás vyjde na cca 1250 Kč.

Hnědá: všechny velikosti

Černá: všechny velikosti

O něco modernější bunda stylu japan rider.

Druhým dnešním typem je bunda, které se jinak přezdívá “japan rider”. Vychází z japonských a čínských 40. let, je inspirována motorkářským oblečením a aviatikou. Oproti prvnímu modelu je umělá kůže čistší a jasnější, o to víc ale vystoupne dominantní knoflíkový dekor. Proto bychom s výběrem doplňků a dalšího oblečení měli zacházet stejně opatrně, jako u výše popsaného kusu. I s dopravou tuto bundu pořídíte za cca 930 Kč.

Hnědá: všechny velikosti

Tmavě modrá: všechny velikosti