Leica D – Lux 5

Leica

Máte v rodině fotografa? Obdarujte ho! Věřte, že jestli najdete odvahu a finance, dotyčný vás bude milovat. Tohle je totiž nějaký kousek! Jméno výrobce tak legendárního, s tak zvučnými referencemi od profesionálů, že to chce polknout, abyste jej mohli vyslovit. LEICA!

Legenda v nejnovějším provedení.

Připravila si pro nás – možná trochu vypočítavě před Vánoci – nový model, ze kterého se my, fotonadšenci doslova roztékáme. Je to Leica D – Lux 5. Nový model přichází s 10,1 megapixelovým senzorem a širokoúhlý (od 24 mm), extrémně světelným a ultrarychlým objektivem F 2.0. Fotosystém objektivu automaticky rozeznává tři aspekty obrazu – obrysy objektů, oblasti s detailní texturou a oblasti s jemnými barevnými a tonálními přechody. Obrysy systém zvýrazní, aby na snímcích lépe vynikly, také u oblastí s texturou dochází k mírnému zvýraznění detailů. Display nabízí rozlišení až 460 000 pixelů. Řady vylepšení se dočkalo i tělo fotoaparátu – lepší stabilitu a držení fotoaparátu zajišťuje zesílený kožený grip.

Leica je prostě kus!

Navíc nový model tradičně předvádí skvělý a luxusní design. Fotoaparát je neuvěřitelně lehounký a krásně skladný, takže ho můžete brát kamkoliv. Snad si jen dejte pozor, abyste ho někde nezapomněli. Avšak cena je jako vždy u fotoaparátů Leica o něco vyšší, na amazon.com se prodává za 799 dolarů. Takže si naplánujte přesčasy!