Marshall Major & Minor

Sluchátka Marshall

Kdo dnes neposlouchá muziku. Ať už jako zapálený fanoušek jednoho umělce nebo jako nutnost, jak se zabavit při cestě z bodu A do bodu B. Kvalitní hudební produkce ve studiu je jedna z nejpodstatnějších částí tvoření desky. Ale ať se zvukoví mistři ve studiích snaží jak se snaží, jakmile nahrajete mp3ky do vašeho iPodu či jiného zařízení a nasadíte si sluchátka od Vietnamců, kvalitní poslech je ta tam! Proto nyní špička v oboru ozvučení Marshall (jejichž přístroje používali nebo používají snad všechny hudební legendy…) přišla i se svými vlastními sluchátky!

Premiéru si za velkého potlesku odbyly 11. prosince v New Yorku. Na výběr máte ze dvou druhů: major (neboli “velký”) nebo minor (neboli “malý”). Rozlišení je na snadě – major jsou jednoduše klasická velká sluchátka, zatímco minor tzv. pecky do uší. Obě verze jsou zabaleny do naprosto stylové kartonové krabičky s potiskem sluchátek, což je nejen praktické a graficky dotažené k dokonalosti, ale i ekologické. (Sluchátka bývají většinou zabalena do změti plastů.) Design obou možností je laděn shodně do černo-zlaté, designéři se navíc vydali cestou “neo-vintage”, což sluchátkám dodává osobitý styl. Vypadají majestátně ale přitom moderně.

MAJOR

Major v celé své krásePodpis Jima Marshalla vyvedený ve zlaté barvě na hřbetu sluchátekMajor jsou sluchátka, jak má být. Jsou vhodná na ulici i do studia a určitě si najdou místo i mezi DJs. (Tomu nahrává i v balení přiložená redukce z 3,5mm jacka na 6,3mm, samozřejmostí je stereo.) Jsou vyrobeny z velmi kvalitní umělé kůže, která je na povrchu černá a uvnitř karamelově hnědá. Uvnitř se ukrývá i zlatý podpis Jima Marshalla, zakladatele této legendární značky. Mají klasický hranatý vintage look, čemuž ještě napomáhá kabel namotaný do stylu telefonní šnůry. Jdou díky kloubům pohodlě složit a navíc na mě máte roční záruku okamžitého vrácení. (Koupíte je i s poštovným do ČR za €104 na marshallphones.com, kde také najdete celé technické specifikace.)

Celé Marshall Major

MINOR

Klasické pecky (earbuds) Marshall MinorVnitřní strana sluchátek používá speciální technologii EarClick, kdežto vnější povrch připomíná vinylovou desku.Minor jsou sluchátka typu “pecky” (earbuds), ovšem ne tak ledajaká! V balení jsou obsaženy tři typy nástavců, takže se nemusíte bát, že by vám nesedly do ucha. Navíc používají původní patent EarClick, díky kterým vám v uší rozhodně nevypadnou. Celá jsou opět vyvedena v černo-zlaté kombinaci a vnější strana připomíná svým tvarem i povrchem vinylovou desku. Minor jsou určena převážně do města, protože na jejich kabelu najdete i malý panel na přepínaní písniček, ale, pokud používáte k přehráví mobil, dokonce i tlačítka na přijímaní a položení hovoru a mikrofon. (Koupíte je i s poštovným do ČR za €64 na marshallphones.com, kde také najdete celé technické specifikace.)

Marshall Minor po rozbalení