Móda, která má smysl

redribbon_art

V „nové“ – uvědomělé a kultivované – společnosti platí první prosinec (tedy dnešek) jako den boje proti zákeřnému viru HIV/AIDS. Jako i v jiné dny plné solidárnosti, i dnes se spojujeme abychom bojovali proti největšímu biči, který na sebe lidstvo „upletlo“. Samotného mě to naplňuje pocitem odpovědnosti a nutnosti činu i ze svého nebohého studentského statusu.

Tahle lebka není jednoho z dalších nakažených. Tahle vyjadřuje názor...

Včera jsem v nějakém z periodik četl, že Rusko je zemí s největším počtem nakažených v Evropě, a to sice s třemi miliony. Je až neuvěřitelné, že v jedné z evropských zemí může být takové obrovské procento nakažených. Tenhle fakt nám jen dokazuje, že si nikdy ničím nemůžeme být jisti a že nikdy v životě tato rizika, jako narůstající počet nakažených i v Evropě a nejen na černém kontinentu, nesmíme podceňovat. To je podle mého názoru jeden z přístupů, kterým můžeme něco změnit. Takže i z nebohého postavení studenta v Praze můžu něco změnit… a nejen tím. Existuje mnoho neziskových organizací, kterým lze přispět. V Čechách nejlépe fungující Dům světla bude mít dnes po Praze opět akci s notoricky známými stužkami, takže pokud opravdu najdete ty drobné, kupte si ji – je hezká. A pokud byste snad chtěli propojit svou pomoc s vaší vášní k designu, mám pro vás dobrou zprávu.

Jestli z vás někdo zaregistroval: na americkém kontinentě, ve Státech, běžela na televizních obrazovkách úspěšná reality show „Project runway“. Zde se utkalo mnoho mladých a nadějných amerických návrhářů, kteří pak měli možnost (pokud vyhráli) utvořit svou vlastní kolekci. V 8. řadě úspěšné podívané se na druhé pozici umístil nenápadný a přesto extravagantní mladík, rodák ze Denveru, s nepřehlédnutelným mexickým kořeny – Mondo Guerra. A čím je zajímavý? Mimo to, že nevyhrál, avšak i tak se z něho stal uznávaný návrhář, jehož kreací se na červeném koberci poddala i Heidy Klum, sebral všechnu svojí odvahu a během natáčení reality show sám přiznal, že trpí virem HIV. A kdo jiný, než právě tenhle roztomilý „louskáček“ by měl v dnešní den bojovat? Mondo Guerra tedy navrhl kolekci triček, která svým originálním potiskem a dobrý účelem naprosto odzbrojuje. Tyhle stylové lebky bojují pro dobrou věc, výtěžek z prodeje totiž samozřejmě poputuje do neziskových organizací, které pomáhají HIV nakaženým.

Mondo a jeho model "pro Heidy"...

Propojují se zde tedy vaše „účely“? Pomoc a paráda? Pokud ano, nic mne dnes nepotěší víc. Je to opět nová příležitost, jak otráveným idealistům dokázat, že móda není jen pokrytecká a povrchní a že leckdy ve své agitačním duchu má víc, než krapet smyslu.