Šampaňské ZARB

Šampaňské jako oltář z kostí

První kolekce ZARB - éterické potisky mořských pannenŠampaňské je jedno z nejluxusnějších pití vůbec. Existuje spousta exkluzivních značek, ať už více či méně známých, ať již více či méně snobských. Většinou se honosí zvučnými francouzskými jmény a dlouhou tradicí. U nás se například poslední rok stává oblíbený Moët & Chandon – u snobů i zbohatlých řezníků. Jsou ovšem i značky, které vznikly nedávno a nemají na sobě doposud žádný “cejch”, proto si je můžete dopřávat bez jakékoli společenské pachuti. Například jako značka ZARB.

Pod poněkud zapeklitým jménem se skrývá holandská firma, která byla založena roku 2009. I přes svůj věk si dokázala vydobýt značné jméno právě v Nizozemsku a rozhodla se expandovat dále za oceán. Majitelům bylo ovšem nejspíš jasné, že v dobách krize jen tak neuspějí s další lahví “bublinek”. Vznikla tak kolekce designérských láhví, která měla obrovský úspěch. A aby svůj úspěch zopakovali, představili na sklonku roku i kolekci druhou, a to pro sezónu 2011.

Druhá kolekce ZARB - potisky pupíku, nožiček a rtůPrvní rok byly na obalech vytištěné éterické mořské panny, letos přichází ZARB s fotografiemi rtů či pupíku, na kterých byla postavena billboardová kampaň. Navíc, k této kolekci ještě ZARB přidal asi 10 láhví, které v limitované edici navrhli známí místní umělci, studia nebo značky jako Tjep, EDHV, La Bolleur, Champagne Valentine, Crabsalad, Miktor & Molf, Cedric Laquieze Deux d’Amsterdam, Hans Aarsman & Claudia Sola Nepco nebo Pinky & Lennart Hansje van Halem. Láhev šampaňského tak byla přetvořena na hasící přístroj, stativ pro fotoaparát, zbraň, odpalovací rampu pro raketu nebo sektářský oltář.