BURBERRY: Jaro/Léto 2011

Léto neléto, kdo je zvědavý na růžovou? Někomu sladké nechutná! Zdali jste jedním z nás, bude vám chutnat velice ostré Burberry. To kašle na hezké jaro/léto a bez přetvářky se pouští do tvrdé rockové odysey, ze které už není cesty zpět. Nezapadejte tedy pod haldu líbivých a podbízivých trendů a nasaďte si cvočky a pyramidky!

Christopher Bailey se opět vyznamenal, na křižovatce všech možných variant se vyhnul orientu, barvám i morbidně černé, a doslova z prstu si vycucal svůj vlastní svět. Tak příznačný právě pro Burberry. Kolekce na jaro/léto 2011 ve svém základním charakteru příjemně mrká do zpětného zrcátka na zimní kolekci minulého roku.

Tu ovládlo army, z tvrdé kasárenské módy se Bailey opatrně přesouvá v podobném střihovém zaměření na tvrdý rock punk. Kabátky, kabáty i mackintoshe se orientují stejně přísným směrem jako ty ze zimy 2010/2011, a tvoří tak základní charakter kolekce. Christopher zároveň zůstal u oblíbené khaki a olivově zelené, jež v různých odstínech otiskl na volnější kalhoty a těžké pletené svetry. Mix ovšem ostře opepřil koženými kalhotami, jenž svým střihem připomínají basebalové „pumpky“.

Burberry jaro/léto 2011

V hrnci se vedle nich vaří o stupeň odvážnější kožené bundy a vesty, na něž tvůrce nanesl patřičnou vrstvu pyramidek a nesmlouvavých zipů. Bravurní se k těmto odvážným „underground kombinacím“ následně jeví páskové sandály a jakousi byzantskou zlatou opatřené svetry a mackintoshe. Úplnou edici svršků tvoří pak až síťované svetry, jenž se dají příjemně sladit i ke zbylému námořnickému trendu, pokud si budete chtít od radikální rebelie odpočinout. Stejnými univerzálními výhodami pak disponují i zmíněné sandály a černé kabátky se stojáčkem, s těmi se zas můžete popasovat na poli „voyage stylu“, vyjádřeným kolekcemi módních domů Louis Vuitton a Hermés.

Burberry jaro/léto 2011

Mimo kolekci (i přes svou dokonalost) vystupují okované kousky – konkrétně okovaná vesta a bunda, ta jakoby vypadla z hrobek dávných syrských králů a válečníků. Jsou sice lákavé, avšak v rámci kolekce nepříjemně vybočují, už jen z důvodu, že by si zasloužili více pozornosti. To však nebyly jediné, ze zbytku uhýbající modely. Kromě nich se na přehlídce objevily – sice zajímavým způsobem zpracované – ale jinak Burberry stylu neodpovídající modré kožené bundy. Na mole dále nechyběly ani minimalisticky černé holinky a usměvavý Bailey na konci.

Burberry jaro/léto 2011

Povedlo se mu zas o kus dál posunout rozhraní glamour rebelie „jeho“ domovské tvůrčí půdy.