Jak se Rick Genest hvězdou stal…

Rick Genest2

Rick Genest je jedním z největších módních objevů posledních měsíců. Za tak krátkou dobu se z něj stal jeden z nejznámějších modelů světa. Svou kariéru začal v kampani a později i na mole módního domu Mugler. Do svého klipu ho (správně vypočítavě) zařadila Lady Gaga. Jeho život však nebyl vždy v záři módních ramp – ani nemohl, svým vzhledem se do dnešního módního průmyslu, posedlého výdělkem a prodáním co nejvíce drahých kabelek, nehodí. Není jen “ramínkem”, na kterém visí oblečení…

Rick Genest

Rick Genest je příkladem toho, že normál vás nikam nedostane. Je pravda, že nikdo neví, jak Rick vypadá pod svým tetováním doopravdy, nicméně právě to je příčinou jeho úspěchu. Jaký byl však jeho vstup do světa ramp? “Přidal jsem si ho na Facebooku,” řekl magazínu HINT kreativní ředitel Thierry Mugler Nicola Formichetti. “Měl jsem jeho obrázek na své zdi [na Facebooku] dlouhou dobu. A pak jsem si v září šel nechat udělat svoje první tetování a tatérka, má kamarádka, mi řekla, že toho kluka zná, že prý žije v Montrealu.”

Pak šlo již všechno rychle. Rico, jak se mu říká, si zažádal o pas a letěl za Formichettim do Paříže – v té době byl Genest bez práce i bez domova. A najednou se stal inspirací pro známého a uznávaného návrháře. “Podřídil jsem mu celou kolekci, přidal jsem hodně edgy a gothic prvků.”

Po přehlídce, kde Rick Genest účinkoval, se z jeho osoby stala hvězda – doslova přes noc. Mainstreamová média a módní blogy, které by se nikdy o edgy (promiňte mi za neustálé používání tohoto anglikanismu, ale čeština v tomto případě postrádá slovo spojující formu i význam) módu, byla jeho personou najednou zaplněna. Na druhou stranu, proč ne? Díky tomuto, možná povrchnímu kroku, byla lidem předložena alternativa navoněné krásy. Objevil se i v klipu k písničce Born This Way od Lady Gaga, která z něj bohužel udělat jen přívěšek – nástroj, kterým se “posunula dál”.

Právě tento jeho poslední krok je etapou procesu, kterou můžeme ve světě showbusiness sledovat neustále. Z personifikované alternativy se stává stádní střední proud bez obsahu, důležitá je forma, obraz, ne myšlenka. Proto by měl Rick lépe zvažovat další postup v jeho kariéře – módní průmysl je (jako každý jiný průmysl) neúprosný a rád se zbavuje vyčpělých lidí.