Styl ulice #26 – Míra

Praha dnes byla plná turistů, povětšinou velice rozporuplně oděných. Však to sami znáte, Italové v teplácích a péřových bundách a němečtí studenti v „elektro newyorkrovém oblečení“. Co z toho vybrat, když se kousek české nátury – která v ohledu oblékání příliš silná není – pod danou směsí ztratí? Redakce MAUDhomme však má bystrý zrak, a tak jsme přeci jen jeden „poklad“, jenž jsme se vám dnes rozhodli představit, našli.

Byl jím Matyáš. Ten prozářil jinak velice šedé a nehostinné prostředí budovy bývalého ČDK, dnes kancelářské budovy a sídla hadrářské filiálky NewYorker na pražském Můstku.

Styl ulice #26 - Matyáš

Matyáš překvapil, protože jako jeden z mála se dokázal do důsledku a bez chyb držet hesla málo je více. Určitě vám to také musí být povědomé – každý kolem vám to doporučuje, ale málo kdo to zvládne. Naše přirozená povaha nás láká stále kombinovat. Potlačit ji proto může být někdy problematické. Matyášovi se to však povedlo, předvedl na jedničku zkombinovaný outfit.

Opět jako jeden z mála výborně zvládl zvolit oblečení na svůj typ postavy i osobnosti, a tak chytře zvolil příjemnou, při současném počasí ideální lehkou koženou bundu nenásilné sivé barvy, jež mu výborně ladí s účesem. Když disponujete tak silný kouskem, stačí už jen lehký dotek elegance, či naopak extravagance – protože i extravagance může spočívat v minimu a i s extravagancí se to dá přehnat – a máte prakticky „postaveno“. Takto přesně Matyáš vynesl bundu a opatrně, ale přesto sebevědomě, ji doplnil vzdušnou bledě modrou košilí, která podtrhla kontrast kůže s bavlnou a vytvořila tak (i na poli barev) zajímavý romantický prvek, též perfektně sedící k Matyášově vzezření.

Na silný základ pak tedy Matyáš jen polehounku navázal obyčejnými slimkami a dolů doplnil opravdový zázrak, který nás překvapil. Obyčejný průměrný muž by nad tím asi již nepřemýšlel, avšak Matyáš prokázal zdařilou dávku invence a do outfitu zakomponoval ještě střihem jednoduché a pískovou barvou vystupující vysoké tenisky, které nejenže vypadají jako vystřižené z Lanvin přehlídky, ale zároveň dokonale korespondují se zbylým barevným mixem, jenž je ve výsledku nenáročný, avšak o to více efektní.

Matyáš předvedl to, co jsme zatím u českých mužů nenašli – dokázal zkombinovat mužské prvky s romantickou náladou v duchu oživeného minimalismu, jenž nás neunudil, ba naopak.