Doplňky jaro/léto 2011 – klobouky

Další z řady našich praktických návodů na toto jaro a léto je tady. Dnes se v něm zaměříme na společenskou výsadu mužů – klobouky.

Klobouky jsou opravdovou výsadou mužů. Snad v žádném jiném stylovém doplňku se pánové nevyžívají tolik, jako právě v něm. Je to naprosto přirozené – klobouk může znamenat spoustu věcí, některé však zcela určitě. A to dobré vychování, společenskou úroveň, jemné chování, ale mužnost zároveň. I proto se řadí mezi stálice mol a šatníků. Tuto sezónu se jim dostalo, a musím říct, že zaslouženého místa právě i na molech.

Jaký si vyberete vy?

To vše má samozřejmě spojitost s letošními trendy. Takzvaný 70s look si přisvojil nejen Tom Ford, ale například i francouzský Hermès. Gentlemanství a dobré vychování je in samozřejmě v každé době a nepodléhá módním trendům, na druhou stranu je tento rok ve znamení ztráty jistého “frackovství” z módních mol, které dominovalo minulým rokům.

Na výběr máte samozřejmě z nepřeberného množství barev, střihů i materiálů. Díky za oceánem velmi populárnímu seriálu “Mad Men” se zpátky vrátily fedoras, klobouky z gangstersky newyorských 40. a 50. let…

Fedoras v podání Lanvin na příští podzim/zimu 2011

Nemusíte pro ně samozřejmě hned k Lanvin (pokud tedy nechcete přesně ty z obrázku výše). Na nákup tohoto typu klobouků doporučuji obchod hatsandcaps.co.uk, kde najdete opravdu široký výběr těchto stylových doplňků.

Pokud je ale pro vás klobouk hlavně módní záležitostí a nepotřebujete své okolí přesvědčovat o svém bezchybném chování, jsou pro vás jasnou volbou slaměná varianta této pokrývky hlavy. Nemusíte pro něj určitě daleko, ráda vám pomůže vaše místní H&M či ZARA. Musí se ovšem umět nosit – inspirací vám může být například Matěj, kterého jsme odchytli během Stylu ulice.

Ryze letní slaměný kloboukSlaměný klobouk vhodný k jezeru a kempování

 
 
 
 
 
 
 
 

A nakonec – chcete toto léto strávit v šíleném duchu všude opěvované Prada? Zkuste jejich sombrera! Jsou sice z dámské kolekce, ale koho to bude zajímat? V létě je dovolené vše…

Sombrero z nové kolekce PRADA