Jak Wintour změnila hru

O Anně Wintour toho bylo již napsáno i natočeno mnoho. Včera však americká společnost Bloomberg vydala půlhodinový dokument, který mapuje její kariéru od začátků v Londýně, její krachy i neúspěchy, a nakonec podává odpověď na to, proč se vlastně stala módní ikonou. Celý dokument můžete zhlédnout již nyní na MAUDhomme.

420x316-alg_wintour

O Anně Wintour se toho nedá napsat nic nového. Na MAUDhomme se jí sice moc nevěnujeme, její osobnost je však skoro všudypřítomná. Nakonec je to ona, která má v módním průmyslu opravdu slovo.

O “Nuclear Wintour” či “Icy Queen” toho bylo napsáno a natočeno bezpočet, důkazem toho může být dokument The September Issue z roku 2009, nekonec koneckonců i hraný film s Meryl Streep v hlavní roli The Devil Wears Prada.

Včera byl vypuštěn krátký dokumentární snímek z cyklu Bloomberg’s Game Changers, řady půlhodinových dokumentů pojednávajících o lidech, kteří “změnili pravidla hry”, ať už ve svém oboru či celosvětově. Tentokrát padlo – a právem – rozhodnutí právě na Annu Wintour, šéfredaktoku původního amerického VOGUE. Hned v počátku vypravěč zmiňuje, že Anna Wintour natáčení odmítla…

Dokument se věnuje začátkům její kariéry ve Velké Británii, příjezdu do New Yorku, jak díky ní zkrachovaly dva magazíny a proč se stala vůdčí osobností módy.