L.12.12

Co skrývají tajné písmeno a číslice? Osvěžení na léto, po kterém jste dozajista toužili. Přijďte si pro překvapení na MAUDhomme!

Lacoste L.12.12 III

L.12.12 – víte co tato kombinace znamená? Před 84 lety ji René Lacoste vynalezl jako pracovní název pro svůj legendární model trika. Není jím žádné jiné, než klasické polo t-shirt.

Lacoste L.12.12

L znamená začáteční písmeno jména Lacoste, jednička jako znak pro původní potisk, který René navrhl na povrch prvního prototypu, dvojka jako číslice znamenající krátké rukávy (tato zkratka v podobě čísla 2 byla tajným interním kódem značky a rozuměli ji jen zaměstnanci) a 12 za druhou tečkou je počet modelů, které ševci museli vyrobit, než byl sám René s hotovým produktem spokojený.

Lacoste L.12.12

Roku 1927 však slavný tenista netušil, že o osm dekád později ponese pouhé pracovní označení jméno nové vůně světově proslulé značky chlubící se jeho příjmením. Ano, Lacoste vydává svoji L.12.12 – limitovanou kolekci parfémů. Úkolem bylo vytvořit jednoduché a univerzální vůně, aby se tak charakterem podobaly modelu trika polo, které značka prezentuje stejným způsobem. Jednotlivé esence vytvořil Lewis Peacock, který do mixu zakomponoval sportovní nadšení s příchutí venkova, a to hned ve třech různých variacích: v modré, bílé a zelené edici.

Bílá vůně je charakterizována čistým grapefruitem a vůní rozmarýnu, zelená je o něco svěžejší – vykazuje silnou dřevitou směs spolu s bambusem a bergamotem – a modrá je pro změnu protkána příchutí máty a svěží mořské vody. Dohromady tak tvoří pravou sportovní vůni pro pravé gentlemany a hlavně milovníky tenisu.