Million Dollar Baby

Simon pro Armani s/s 2011...

Potkat Simona na ulici, možná ho jen nepatrně zaregistrujete. Pod hledáčkem fotoaparátů však vydělává miliony a leckdy ovlivňuje i vaši volbu. Zdobí fotografie kampaní od Calvin Klein až po Givenchy. Simon Nessman – jeden z nejúspěšnějších mužů současného modelingu.

Givenchy kampaň, Simon s rovným účesem...

„Jeho krása je kultovní a z určité hlediska klasická, má prostě symetrickou hezkou tvář. Je v něm však znát charakter a ten pronikavý pohled něco promítá, není mělký. Z profesionálního hlediska jsem jím posedlý.“ Tak takto se na jeho adresu vyjádřil legendární americký fotograf JD Ferguson.

Simon pro Calvin Klein swimwear...s/s 2011

Obyčejný kanadský chlapec Simon s modelingem začal jakoby náhodou (klasika). Sestra jeho kamaráda – jak už tomu bývá – z ničeho nic poslala Simonovi fotografie do agentury, kde hned záhy na to podepsal smlouvu. Místo na respektovaném třetím místě v žebříčku nejvyhledávanějších modelů si však vydobyl svou nejznámější zakázkou – kampaněmi Givenchy, kde poprvé dokázal, že v něm tkví pravá přirozenost, s níž se dá až záhadně snadno pracovat.

Simon  v editorialu California dream...

Hlavní zbraní 21letého mladíka je ukryta v podstatném prvku jeho nitra – zdravém sebevědomí. To, s jakou pohodlností vnímá sám sebe, své tělo a svůj vzhled, je naprosto odzbrojující. (Ne každý model takovou schopností/sebevědomím disponuje, spousta z nich podléhají stylizaci, kterou si ušijí sami, nebo jim jí vštípí některý ze stylistů ze strachu, že by ve své standardní „poloze“ neobstáli.) Svůj se cítí ve vykrojených plavkách ošlehávaný vlnami v kampani na Calvin Klein swimwear, ale i v civilní editorialu California Dream ve Vogue Hommes International, a i na kole, při slunci a dobré náladě v mladistvé kampani GAP.

Sebevědomí je totiž největší zbraní 21. století. V uniformitách sociálních síti to je tím pádem jediným přípravkem a návodem na úspěch v jednom. Na příkladu třetího nejpopulárnějšího světové “Kena” je tento fakt zaznamenán ve vší své logice. Tak vezměte rozum do hrsti a vypněte hruď!

Simon pro Armani s/s 2011...