Haringova kolekce od Tommy Hilfiger

TH Keith ikona

Východní slunná tradice „prep rodin“ a americký rebelující street artista se setkali v ojedinělém, nadmíru americkému projektu, a to sice při spolupráci dvou nadací.

Kolekce Keith Haring od Tommy Hilfiger

Jedna z nich si svůj původ datuje již v roce 1989 Tenkrát byl světoznámý, svými grafity proslulý streetový umělec Keith Haring diagnostikován jako nositel nebezpečného viru HIV, jenž už v tehdejším roce v jeho případě kumuloval do smrtonosné nemoci AIDS.

Keith Haring Foundation tedy vznikla v tomto osudovém roce, kdy se Haring rozhodl na sklonku svého života bojovat. Jeho nadace podporuje mladé debutující umělce, kteří se stejně jako on snaží svým dílem přetvořit univerzální umělecký jazyk 20. a 21. století.

Kolekce Keith Haring od Tommy Hilfiger

Druhou nadací a účastníkem této kolaborace je z místa na hony vzdálené Haringově New Yorku, a to nejen vzdušnou čarou, ale i mentalitou. Tommy Hilfiger Corporate Foundation, založená americkým módním návrhářem Tommym Hilfigrem, posiluje mladé kolektivy a přispívá na zajímavé projekty.

Kolekce Keith Haring od Tommy Hilfiger

Kolekce Keith Haring od Tommy Hilfiger

Výsledkem spolupráce mezi oběma stranami je nakonec velice překvapivý. Z dohod vyšla umělecky laděná kolekce obuvi na jaro/léto 2011. Kolekce disponuje širokou škálou modelů bot, včetně plážových žabek, plátěných tenisek a do jarních dešťů praktických holinek pro muže, ženy i děti.

Ttato designem hravá obuv se snaží nositeli pustit kousek každodenního štěstí do života. Všechny originální Haringovy potisky jsou totiž tak pozitivní! Limitovaná edice nevyužívá Haringova odkazu jen pro bezbřehé marketingové účely. Zákulisí, které tvoří spojení dvou nadací, je totiž nanejvýše důstojné. Proto byste se ani nemuseli za tyhle „kecky“ stydět. Jejich potisky totiž vůbec nenesou prvky poupravené pózy, jež většinou zdobila předcházející módní počiny využívající Heringova uměleckého díla.

Kolekce Keith Haring od Tommy Hilfiger

Většina modelů z kolekce je k dostání v pražských buticích značky Salamander, a to za příznivou cenu, jež odpovídá originalitě a kvalitě kolekce. Jaro s veselými postavičkami od Haringa nechť je vaše!