Lupercalia Patricka Wolfa

714252

Bohužel (ačkoli zas až tak hrozný tento fakt není), více než za svoji hudební tvorbu je Angličan Patrick Wolf, který žije střídavě v New Yorku, známý za svůj dopad na módu britských ostrovů. Každoročně předvádí na mole i v kampaních oblečení pro Burberry a jeho extravagantní modely ho dostaly i do stylu osobnosti na MAUDhomme.

Ovšem Britové si svých pravých talentů, nejen těch prefabrikovaných, váží, a tak je i přes malou prodejnost svých desek a celkový nezájem mainstreamových rádií a televizí každý jeho počin očekáván se zadrženým dechem. Stejně tak tomu je i v případě jeho nové desky, která vyjde za týden 20. června. Jmenuje se Lupercalia a je pojmenovaná po antickém pastorálním festivalu, který v sobě mísil pohanské a předřímské prvky.

Vydání nové desky provází i série videí, které jsou s novým albem spjaté. První z nich mělo premiéru na serveru časopisu Dazed&Confused a Patrick Wolf nám jím opět dokazuje, že je v jeho případě zájem ze strany posluchačů i estétů na místě. Jednoduchá krása snímku se mísí se surrealistickými a pohanskými prvky. Což vyjadřuje přesně to, co můžeme čekat od Patricka i jeho nové desky.