Karl Lagerfeld pro Offerrosljkbviguzounoibtfzu

Na zdraví!

Člověk ani nestačí poobědvat a kde se bere, tu je! Z věčných vod svého designu se opět noří na povrch dění Karl Lagerfeld se svým novým – tentokráte ryze čistým – projektem. Lagerfeld na sebe nenechal dlouho čekat. Po boomu kolem jeho režijního úspěchu s krátkým filmem The Tail of a Fairy si vypůjčil roli designéra skla a pro švédskou značku Orrefors vytvořil edici skleněných doplňků – konkrétně skleniček.

Karl ve svém studiu...s výsledkem...jak jinak...než spokojen

Karl uchopil koncepčně známý tvar, do kterého však upředl mlhovinově mléčný charakter, a tak vytvořil svou oblíbenou a chanelovsky příznačnou černobílou kombinaci, která se na první pohled zdá povědomá, přestože pozorovatele uchvátí svou originalitou. Podobný styl postupu je koneckonců pro starého veterána jakýmsi poznávacím znamením. „Co jsem si na tom užíval nejvíce, je to, že jsem to ještě nikdy nedělal,“ prohlásil sám šedivák.

Karl Lagerfeld pro Orrefors

Celá Lagerfeldova kolekce zahrnuje sklenice na víno, šampaňské, na vodu a vedle těchto nápojových nádob také vázy a misky. Karl opět vsadil na jednoduchou exkluzivitu, která věčně klasickým rázem odzbrojí, a my ji zkrátka nemůže ignorovat. Tak na Karlovo zdraví!

Karl Lagerfeld pro Orrefors