Nový Galliano

bill-gaytten-announced-as-john-galliano-replacement

Ač může být titulek dnešních Minutek zavádějící, je přesto na místě. Ať už patříte mezi obdivovatele Gallianova stylu, či ho pokládáte za přeceňovaného excentristu, jeho dopad na světovou módu nelze přehlížet. Za své politováníhodné výroky však nyní stojí u soudu a jeho kreativní kariéra je, zdá se, v koncích. Jeho odchod z módního domu Dior byl okamžitý a nyní ztratil i značku, jež nese jeho jméno. Ačkoli soud nad Gallianem vyřkne konečný rozsudek až v září, módní průmysl nad ním již zlomil hůl.

Bill Gaytten

Jeho značku nyní přebírá jeho dlouholetý asistent Bill Gaytten, který, soudě dle kolekce na jaro/léto 2012 představené v Paříži (24. 6.), nehodlá na značce nic měnit – ponese dál Gallianovo jméno i ducha. Galliano tedy bude existovat dál, jen v jiném těle.

Koneckonců John Galliano není jediný, jehož jméno je používáno i po odchodu nositele či zakladatele. Vzpomeňme například na Alexandera McQueena, jehož módní dráhu ukončila sebevražda, či Christiana Lacroix, jehož značka nyní bez jeho vedení pomalu vstává z popela.