Styl ulice #35 – Martin

Léto je v plném proudu, ale ani to nestojí nic v cestě naší pravidelné rubrice Styl ulice. Ačkoli jsme tu před nějakou dobou spílali, že léto módní kreativitě příliš nepřeje, jsme rádi, že se naše předpovědi nakonec nenaplnily. Důkazem je tomu i Martin, kterého jsme po minulém vydání Stylu ulice z Karlových Varů našli opět v centru Prahy.

Martin a jeho námořnický outfit na Stylu ulice

Martin chytře zvolil nadčasový námořnický trend, kterému podvolil veškerý výběr oblečení; chybí mu snad už jen šátek, aby byla iluze „mořského vlka“ dokonalá. Modré tričko s bílými pruhy je základ, bez kterého se do drsných vod (velkoměsta) není radno vydat. To Martinovo je navíc rafinovaně řešené: nemá pruhy po celé ploše, v okolí výstřihu jsou přerušeny, a i to je důkaz, že obyčejné triko může být sofistikované a svým způsobem dramatické. (Samozřejmě ne v onom klasickém slova smyslu, který se obvykle používá pro modely haute couture.)

Volba kalhot padla tentokrát na modré slimky, které jsou bezpečnou volbou. Do tohoto počasí by byly možná praktičtější obyčejné tmavě modré plátěné kalhoty, ve kterých se člověk tolik nezapotí. Celý outfit pak Martin zakončil – jak jinak – námořnickými botami s protaženým lýkovým provazem, které poslední dvě letní sezóny prožívají doslova renesanci.

Ani doplňky nejsou „mimo mísu“. Tote bag je v tuto dobu zcela na místě a navíc materiálem i charakterem souzní s celým modelem. Ani brýle typu Aviator nejsou špatnou volbou – hnědé zbarvení skel navíc přidává celému kompletu o jednu barvu navíc, což diváka vytrhne z obrovského přílivu modré barvy.

Je pravda, že námořnický styl je někdy až příliš uniformovaný a limitující a špatně se v něm nachází originální řešení. Klíč poté tkví ve výběru zajímavých kousků, což se Martinovi podařilo na výbornou díky správně zvolenému tričku. Jak jsme však již podotkli v druhém odstavci, doplňky jsou neméně důležitou součástí, a tak kupříkladu správně vybraný šátek na krk dodá celému outfitu korunu.