imss

Ikony pánského stylu

Když přijdete do většího knižního domu u nás či kdekoli na světě, většinou na vás u kategorie Umění, pokud nemá Móda samostatný stojan, vykouknou i knihy z módního oboru. Mnoho titulů z posledních let se snaží kvalifikovat, rozdělit a analyzovat předchozí století. Je to koneckonců logická věc – pro vstup do nové éry je potřeba nejdříve uzavřít tu starou.

O módních ikonách se toho napsalo již přehršel, a to jak z dámského, tak i někdy neprávem odsunutého pánského světa. Jak se oblékal či obléká Sean Connery, Tom Cruise, James Dean nebo Steve McQueen ví nejspíš již každý. Nový pohled na pojem ikoničnosti však nabízí v minulých dnech vyšlá kniha Icons of Men’s Style. Protože zcela logicky, kde by ony osobnosti byly právě bez ikonických kusů oblečení?

Ano, Icons of Men’s Style se nesoustředí ani tak na známé herce, zpěváky či jiné důležité postavy módní historie, ale na ony kousky, které z těchto lidí důležité postavy tvořily. Výsledkem je detailní přehled, který nejen hezky vypadá, nýbrž také osvětluje historii a východiska pánského oděvnictví 20. století. Autor Josh Sims, známý anglický spisovatel zabývající se módou, nás provede všemi odvětvími módního průmyslu s důrazem na důležité momenty módy 20. století a osvětlí vznik jevů, které dnes považujeme již za všední. Pokud vás tedy zajímá, jaký vývoj poznamenal například dnešní košile, knihu Icons of Men’s Style si můžete objednat například na americkém serveru Amazon.