Nový směr Adidas (A/W 2011)

Star Wars x Adidas

Německá značka Adidas se již pár let snaží oživit svojí nabídku a čím dál více se zaměřuje i na nesportovní či kreativně sportovní módu. K tomu patří nespočet projektů a spoluprací s jiným návrháři a značkami. Za všechny jmenujme například Yohji Yamamota, Diesel či již několik let trvající kolaboraci s Jeremy Scottem, která, ač je Scott velice talentovaný návrhář, většinou dopadá kýčovitým převodem jeho kolekce na kusy Adidas.

V posledních dnech však Adidas představil něco z připravovaných kolekcí na podzim/zimu 2011 a ukazuje, jakým směrem se chce nyní tento brand ubírat – o něco lepším než v minulých letech.

Adidas + David Beckham
Známý fotbalista a pro mnohé i stylová ikona, která v posledních několika týdnech ukázala i svoji vyspělou tvář a nakonec chce založit svoji vlastní značku. Pro Adidas David Beckham navrhl, či alespoň editoval, velice zajímavou minimalistickou řadu, která si bere něco z jeho osobního stylu a přitom ho odtučňuje od příliš cirkusového glamour fotbalových klubů.

Adidas + David Beckham

Star Wars x Adidas
Řada inspirovaná ikonickými Hvězdnými Válkami je nekonečným fenoménem značky Adidas, která ke každé sezóně připraví novou kolekci. A tato sázka na jistotu jí samozřejmě vychází, i když slabší dvě poslední kolekce mnoho lidí zklamaly. Podzim/zima je ovšem jiná a mnohem lepší. Přestala se totiž brát příliš vážně a tato uvolněnost nově motivovala návrháře k mnohem lepším výkonům.

Star Wars x Adidas