Topman LENS

Švédská značka Uniforms for the Dedicated, newyorkský výrobce doplňků Daniel Jackson, britský grafik a populární printařský umělec David Saundres (aka David David) spolu s grafickým studiem New Power Studio a návrhářem J. W. Andersonem se podepsali pod novou kolekci megabrandu TOPMAN pro podzim/zimu 2011. Rozsáhlou spoluprací – čítající úctyhodný seznam umělců – naváže britský řetěz na předešlou kolaboraci tohoto jara/léta, kdy různorodí návrháři (pro změnu) vtiskli svůj rukopis do jednotlivých modelů plavek.

TOPMAN LENS

Podzimní projekt je však o něco komplexnější a odvážnější, už jen díky formě, která se do celé akce otiskla. Z opatrného signování plážové módy vznikl potenciál na vytvoření kompletní a ucelené kolekce, která doslova září.

TOPMAN LENS

Preciznost při výběru materiálů na zákazníky dýchne ze zajímavě ozdobených kabátů. Jedním z nich je i mcqueenovská imitace připomínající Churchillovu kabátovou róbu. Do druhého modelu zimního svršku tvůrci promítli detail. Ušili tak lehký podzimní utíkáček se dekorovanými rukávy a páskem, jenž malinko připomíná zdobné bohatství Burberry kolekce pro podzim/zimu 2010.

Do edice s názvem LENS se nepochybně promítl i do zimy přesahující colour blocking nacházející své místo přímo v rámci samostatných modelů. Kreativci neopomenuli ani street styl naplňující jednu z verzí LENS kolekce, kde tým dbal na pohodlnost a stylistickou variabilitu, z níž vzešly široce střižené kousky s příjemným a lehce nositelným baggy charakterem. Vyzdvihnout se ke konci pak dají i romantické květinové vzory, které svou podobou připomínají porcelánový servis na čaj, což dodává modelům nádech nenásilného vintage stylu.

Další zima se tedy s TOPMAN LENS dá přežít více než stylově. Nad očekávání povedená kolekce jen dokazuje výborné schopnosti hlavního kreativního ředitele značky TOPMAN Gordona Richardsona, jenž nás ani tentokráte nezklamal.

TOPMAN LENS