Dreft Fashion Week 2011

263374_127334857357393_127334477357431_183335_1855461_n

Designblok je každoročně očekávanou akcí české kulturní scény. Za svých 13 let existence si na poli umění a uměleckých prezentací vydobyl zcela suverénní místo. A zaslouženě – patří totiž mezi nejprofesionálněji zvládnuté akce tohoto typu v naší vlasti. Tento rok přichází s ojedinělou novinkou a to Dreft Fashion Weekem, neboli svým vlastním týdnem módy, který se bude konat od 4. do 9. října.

Ten se chtě nechtě staví do opozice o víkendu proběhnuvšího Prague Fashion Weekendu, a tak profesionální i laická veřejnost s napětím i trochou vzrušení očekává, jak vlastně celý premiérový ročník nového týdne módy proběhne. DFW se totiž vydává svojí vlastní cestou, která je v mnohém velmi sympatická.

Program Dreft Fashion Weekend 2011

Na programu toho má totiž opravdu mnoho, na české podmínky by se snad dalo říci až příliš. V jeho rámci proběhně otevření butiku italské značky Roberto Coin, která se specializuje na luxusní šperky a hodinky. Dále vám jistě neuniklo, že Prahu navštíví návrhář Jeremy Scott a 7. 10. zde představí svoji novou kolekci pro Adidas. Mimo to ho budete mít šanci potkat i den poté v obchodě Adidas Originals na Jungmannově náměstí.

Jeremy Scott

Kolekce na podzim a zimu tohoto roku zde představí i jiné české a mezinárodní značky či návrháři. Z oněch tuzemských se jedná především o Liběnu Rochovou, Kláru Nademlýnskou, Timour et group, Denisu Novou, Hanu Zárubovou či značku Chatty. Bude jistě zajímavé sledovat, kolik prostoru čeští návrháři nechají pánské módě. Pokud na ni snad designéři zapomněli, jistě pak nebude chybět na prezentacích značek Lanvin, Christian Louboutin či Alexander McQueen. Na tomto místě by bylo dobré zdůraznit, že je možné si na přehlídky (pokud nejsou jen na pozvánky) zakoupit vstupenky.

MAUDhomme bude samozřejmě u celé události přítomen stejně jako u PFW a budeme vám zprostředkovávat ty nejzajímavější postřehy z celého dění!