Bod v čase Kris Van Asscheho

kris-van-assche-moment-in-time-pfw-ss2012

Kris Van Assche je jedním z umělců tzv. belgické vlny, respektive jedním z jejích pokračovatelů, která zasáhla břehy módního průmyslu v 90. letech. Dekonstrukcionalisté v čele se jmény Martin Margiela, Walter Van Beirendonck, Dries Van Noten či Ann Demeulemeester byli úkladnou reflexí oné dekády, která rozkládala hranice pohlaví a smýšlení. Všechny tyto osobnosti jsou do dnešní doby jedni z nejváženějších světových designérů.

Kris Van Assche však patří do pozdější belgické generace, pro kterou byly tyto osobnosti učiteli. A Van Assche se učil pilně – i díky tomu mohl nejdříve převzít žezlo po Hedi Slimanovi v Dior Homme postaveném na kultu jeho osobnosti a později i založit svoji vlastní značku. Stal se díky tomu světoběžníkem s ateliérem v Paříži a povinnostmi po celém světě. Jaké jsou však návraty domů? A schůzky se starými přáteli a známými, které jste dlouhou dobu neviděli? Na to odpovídá snímek A Moment in Time.

Ten vznikal pod režisérským vedením Joosta Vandebruga, který je znám svojí fotografickou (editorialy pro L’Uomo Vogue či L’Officiel Homme) a filmovou tvorbou, s níž se zaměřuje na krátkometrážní módní snímky. “A Moment in Time” byl poprvé promítán u příležitosti vydání nového čísla magazínu Londerzeel, jež funguje pod taktovkou právě Kris Van Asscheho, v průběhu pařížského týdne módy. Zachycuje uvolněnou a prozaickou atmosféru Van Asscheovi kolekce na jaro/léto 2012. Vypráví příběh dvou mužů, kteří se znovu setkají v baru po dlouhém odloučení. A jak říká sám režisér Vandebrug, snažil se v tomto “časovém bodě” vytvořit momenty překvapení i inspirace, které takovéto schůzky doprovázejí…