Bunda podle Raf Simons

tip zaraXraf ikona

Raf Simons – jméno, které v sobě spojuje tradiční krejčovinu, minimalismus a inovaci. Existuje mnoho návrhářů, kteří spojují staré s novým, ale i spousta teoretiků tvrdí, že nikdo tuto praxi neovládá lépe než Raf. Je schopen napojit nevtíravé technologické prvky na jinak tradiční část oděvu, jenž vyústí do jakési pouliční variace na moderního gentlemana.

Jeho letošní kolekce předvedla archetyp princátka oxfordského kampusu. Mladíka vyhledávajícího řemeslný standard, originalitu a zároveň klasiku. Kombinace studentských kabátků s neotřele rozšiřujícími se kalhotami z lesklých materiálů nás nechával hádat, jaký záměr vyjadřoval Simonsův chlapec z latexu a neoprenu zabalený do velbloudích kabátů. Nejvýraznější svršky Raf vytvořil právě pomocí neoprenu, jimiž byly dlouhé utíkáčky a podzimní mackintoshe.

Předloha zářivě modré a neoprenových svršků od Rafa Simonse

Obdobu Rafova zimního stylu můžete najít v Zara. Ta spojila zářivě modrou, jež se stala základem barevné palety Simonsovy kolekce, se zkráceným střihem jinak dlouhé předlohy. Vytvořila tak levnou metaforu rafinované módy belgického návrháře.

Variace ze Zara disponuje, stejně jako Rafovy svršky, kapucí a je vyrobena ze stoprocentního neoprenu. Španělský řetězec nabízí (pro ty, jež nechtějí zářit jako oceán) i černou variantu obecně velice stylového kousku. (Bundu podle Raf Simons lze zakoupit v obchodech značky Zara za 1 999 korun.)

A kopie ze Zary...