asvoff_barcelona

Zastíněný pohled na módní film

V roce 2008 se v pařížském národním muzeu odehrál první ročník festivalu A Shaded View on Fashion Film. Nabízel zcela nový pohled na módu a módní průmysl, a to prostřednictvím rodícího se žánru módního filmu, který nyní již zásadním způsobem mění vnímání oděvu i prostředí, ve kterém vzniká, jako takového. Přišel ve správný čas; v době, kdy se díky světové finanční depresi celý průmysl ocital v křeči a značky bankrotovaly, dokázal přesvědčit lidi z branže i mimo ní, že oblečení není jen drahým artiklem, kterým se stal, ale i umělecky hodnotnou komoditou, již je možné zpracovat do nejrůznějších podob.

Za celým tímto projektem, který tento rok oslavil již 4. ročník, stojí americká módní kurátorka, bloggerka a žurnalistka Diane Pernet. Ta je dodnes hlavní osobností celého festivalu a jeho poznávací značkou.

MAUDhomme pro vás na nedělní večer přichystal výběr těch nejzdařilejších snímků, které jste mohli zhlédnout průběhu všech čtyř ročníků ASVOFF. Ačkoli se vždy soustředíme jen na pánskou módu, bylo by krátkozraké a hloupé vypustit z celého seznamu i snímky, které se zaměřují i na dámské módní odvětví. Nakonec, oba póly módy se dnes čím dál více střetávají. Usaďte se tedy pohodlně do křesla, protože na vás čeká 45 minut naplněných uměleckou podívanou.

LUST LUST / Litva
Režie: Martin Grauds

Snímek vyhrál na 3. ročníku ASVOFF ceny za Nejlepší film a Nejlepší mužský herecký výkon. Surrealistický film vypráví příběh o nesnázích jednoho poslíčka a o jeho podivných klientech.

CITY LIMITS / Austrálie
Režie: Kris Moyes

Satirický film s prvky hororu zcela naturalistky ukazuje, co se stane, když se snažíte okrást svoji bohatou zaměstnavatelku.

ONIONS DON’T MAKE ME CRY / Kanada
Režie: Bryan Adams

Drsňák Danny Trajo miluje vaření a špagety, ovšem jeho pozornost vždy sklouzne k jiných věcem. Hlavní představitel byl odměněn cenou za nejlepší mužský herecký výkon na 4. ročníku ASVOFF.

/ USA
Režie: Poppy de Villenueve

Bezejmenný film natočený pro server NOWNESS.com si získal značnou oblibu díky svému edgy romantickému rázu i díky hlavním představitelům, z nichž hlavní hvězdu hraje čínská modelka Liu Wen.

LIGHTS / Francie
Režie: Yoann Lemoine

Krátkometrážní film Lights byl natočen ve spolupráci milánské odnože ASVOFF a Vogue Italia. Na snímek dohlížela sama Diane Pernet.

IS THIS REAL LIFE / Francie
Režie: Suzie Q, Leo Siboni

Surrealistický snímek dvojice umělců Suzie Q a Leo Siboniho ukazuje látku jako věc se svým vlastním charakterem. Film dostal na letošním ročníku cenu pro mladé talenty.

TO KINGDOM COME / Velká Británie
Režie: Pam Hogg

Sama návrhářka a zakladatelka své vlastní značky Pam Hogg se stala i režisérkou filmu představující její couture kolekci.

HOUSE OF HOLLAND / Velká Británie
Režie: Sarah Chatfield

Z ostrovů ještě jednou, tentokrát však pod taktovkou Sarah Chatfield, která osobitě ztvárnila kolekci podzim/zima 2011 extravagantní značky House of Holland.