Pach Comme des Garçons

IMG_5172 COMME1_1

Podivný flakon bez pravidelných tvarů, pomačkaný a zároveň s podivnými výdutěmi, jako když se chystáte recyklovat plastovou lahev a před hodem do kontejneru ji v ruce slisujete. Lahvička parfému je však ze skla. Po otevření na vás dýchne podivné hořké aroma, výrazně umělé a atypické. Takový je nový parfém Comme des Garçons, parfém, který se většina lidí brání takto nazývat. Jedná se spíše o nepopsatelný pach, ani příjemnou vůni ani odpuzující puch.

Nepojmenovaný a nepojmenovatelný parfém Comme des Garcons

Směs aldehydů a safraliny (syntetická molekula, jež voní po směsi kůže, tabáku a šafránu), hlohu, šeříku, izolepy a pižma. Takové je složení celé “vůně”, od které je těžké se odtrhnout, ale přitom není snadné si ji identifikovat s něčím známým. To je ovšem emblém celé značky, jak říká její kreativní ředitel Adrian Joffe. “Pro Rei Kawakubo není nic přespříliš. Naše parfémy jsou zcela ojedinělé a snadno rozpoznatelné díky linearitě své kompozice.”

Nový parfém je inspirovaný vůní Odeur 53, nejznámější esencí značky. “Na nové vůni jsme pracovali nejdéle za celou parfumérskou historii Comme des Garçons: celé dva roky. Osobně si ji ztotožňuji s vůní laku na nehty nebo celuloidovými panenkami. Tato esence je velmi abstraktní, skoro až anti-parfemová. Díky nové technologii jsme mohli naklonovat – a to úplně poprvé – vůně neorganických materiálů. Jedná se o skutečný průlom, protože se jedná o esenci bez květinových ingrediencí. Jedná se o vlastně velmi zdařilý experiment,” říká Joffe a dodává, že byl celým procesem přímo fascinován.

Vůně půjde do prodeje na sklonku roku či začátkem příštího. Mnohé prozatím napový krátký snímek režisérky Kateriny Jebb věnovaný právě této nepojmenované (a nepojmenovatelné vůni) CdG.