Univerzita Vuitton

Look-2011

Jak jste již měli možnost na MAUDhomme zjistit, jednu z nejvyhlášenějších uměleckých škol na světě, St Martins College, čeká přesun do nových prostor a s tím i vzdání holdu svým absolventům i staré budově prostřednictvím celovečerního dokumentárního filmu. Noví umělci se těší na nové prostory a módní konglomerát LVMH zas na ony nové umělce. Módní zpravodajská agentura WWD dnes zveřejnila na své stránce zprávu, že se tato společnost rozhodla poskytovat studentům St Martins College stipendia a studijní i interní programy ve značkách jako Louis Vuitton, Givenchy, Christian Dior či Céline.

“Již více jak 150 let je Central Saint Martins radikálním inovátorem ve studiu umění a designu. Její dopad na výuku uměleckých oborů, umění samotné, kulturu, průmysl i na každodenní život ji staví do pozice národního britského pokladu,” říká Jane Rapley OBE, ředitelka Central Saint Martins College of Arts and Design, a dodává: “Naše nová budova nám dovoluje vytvářet prostředí pro tu nejvyšší kvalitu výuky. Je místem, kde se střetávají tradiční postupy s těmi nejpokročilejšími technologickými výdobytky v rámci kultury a průmyslu. Místem, kde budou moci jak studenti, tak celý profesorský sbor, posunovat zažité hranice umění, jako tomu bylo doposud.”

Nová budova na Kings Cross se studentům otevře již 17. listopadu a přítomni této události budou někteří z těch nejvýznamnějších absolventů této školy.