Síla parkuru

síla parkuru ikona

Nonšalantní a galantní styl, rychlost, peníze, luxus a koně. Tedy především láska ke koním – to spojuje jeden z nejvzácnějších svátků sportu, jenž láká celoevropskou smetánku k náruživému pokochání. V neděli skončila výjimečná přehlídka koňské akrobacie jinak známá pod názvem parkur Gucci Masters 2011. Exhibice nadpozemských koňských atletických výkonů je příležitostí, při které styl a móda rozhodně neodmítají svoji účast!

Hedvábný šátek Gucci vyroben speciálně pro exhibici Gucci Masters 2011

Naopak, pozvánka jim chodí jako jedněm z prvních. Možná proto je občas roztomile zapomínáno na fakt, že tam pod tribunou opravdu běhají ty nejlepší světoví hřebci, kteří si zaslouží pozornost. Již třetím rokem se koná tato nezanedbatelná akce, kde se koně z pařížské akademie Salon du Cheval de Paris prezentují spolu se svými věrnými jezdci – nebo je to snad naopak? – a ukazují zašlou slávu světa aristokracie. Parkur je totiž skutečný přežitek z dob hraběnek a dvorních dam. Proto ona okázalost a zároveň účast jednoho z nejprestižnějších italských módních domů Gucci.

Vedle velikých jezdců, jakými jsou například i světová jednička, Kanaďan Eric Lamaze, nebo Lance Fisherman, se luxusního závodu účastnilo i mnoho význačných evropských žokejů. A všichni se bili o vítězství, a to sladké. Na výherce čekala finanční odměna 800 000 eur a nárok na žoviální avantýry v sortimentu oblečení značky Gucci. (Zdarma.)

Vítězem souboje se nakonec stal Francouz Aymeric de Ponnat v sekci Grand Prix Gucci Masters a Pénélope Leprovost, avšak tato vítězství neznamenala pro ostatní zklamání. V očekávanou a celou akci zakončující neděli se rovněž konal jeden z vrcholů soutěže, jímž byl Rolex Speed Challenge, jehož průběhu se účastnila i kreativní ředitelka domu Gucci Frida Giannini, americká herečka Rosario Dawson a francouzský filmový seladon Patrick Timsitt.

Řečeno ve zkratce: od 2. do 4. prosince se v Paříži konal ten nejsvětější crème de la crème sportu, módy a společenské smetánky. Pokud si tedy příště budete rozmýšlet, zdali se zajet podívat na dostih či parkurové exhibice u nás (třeba na Pardubické), myslete na tuto sílu této společenské akce, kterou parkur a jiné kategorie mají.