Vánoční “dress to impress”

Vánoční svátky nepřinášejí jen typický nákupní shon, trávení nocí pečením cukroví a nutkání mít vše dokonale připravené avybavené. Vánoční svátky jsou totiž společně s 31. prosincem přímo nabité společenskými akcemi. Rok se krátí a konec (čehokoli) je výbornou příležitostí na oslavu.

Pokud se tedy v příštích dnech chystáte takovéto události navštívit a je od vás vyžadováno, abyste kladli zvýšenou pozornost na výběr outfitu, MAUDhomme má pro vás dvojí vánoční inspiraci, se kterou bude váš look jednou z hlavních událostí večera.

I

blazer: MOSCHINO, košile: ETRO, motýlek: LANVIN, kalhoty: TOPMAN, obuv: LOUBOUTIN

Vánoční party jsou pro muže dle posledních sezón, podzim a zimu 2011 nevyjímaje, ve znamení semiše a aksamitu. Tyto dva materiály, pozůstatky 70. let, před roky předělal do moderní verze Tom Ford. Jeho oblekové komplety a zejména pak blazery se staly okamžitým hitem a dnes je již můžeme označit za jasné stálice pánských šatníků – v celé barevné zbroji, kterou si uzmuly ze své rodné dekády.

Stejně jako Vánoce, i vánoční večírky a s nimi spojené outfity jsou v podstatě přehlídkou kýče. Ovšem na druhou stranu, kdy jindy se uvolnit než mezi křečovitými svátky?

II

blazer: ETRO, košile a šála: PAUL SMITH, kalhoty: RICHARD JAMES, obuv: DOLCE & GABBANA