Dries Van Noten, podzim/zima 2012

Dries Van Noten A/W 2012

Dětství, sny a iluze. I jindy ve své tvorbě velmi surrealistický Dries Van Noten nyní ve své náladě ještě přitvrdil. Modelové se mu staly plátny, na kterých se rozpíjely fantastické výjevy dětského podvědomí.

[wp-imageflow2]

 

Na týdnech módy je mnohdy nejzajímavější sledovat, jak různí designéři uchopují stejná témata jinými prostředky. Chlapecký svět, který je plný cestování do vesmíru, fascinací kouzly a snění, jsem již viděli u Mugler. Formichetti ale ze své podstaty není schopen stvořit svět nevinnosti a říkanek bez toho, aby nebyl výsledek poněkud vyšinutý.

Dries Van Noten však pro muže na příští podzim vytvořil v podstatě svět omalovánek. Tomu odpovídala i celá přehlídka, kde za chodícími modely tvořili malíři na zeď svůj dětský svět. Domečky, stromy, sluníčko, palmy… ovšem samozřejmě ne v takto naivní formě. Do celého procesu vstupovaly vybrané části z dialogů Franka Zappy a hudební doprovod v sobě obsahoval úryvky z povídky “The Happy Prince” od Oscara Wildea.

Tyto elementy se pak mísily v jednu linii celé kolekce. Barevné potisky vévodily kabátům, košilým i celým oblekům. To však neznamená, že by celá kolekce nebyla ve výsledku notenovsky chladná. Ačkoli je Noten Belgičan, fascinaci severskými motivy a barvami v sobě nezapře: pokud byla značná část vyvedena v barvách, je zbytek celé kolekce v černé a hnědé. Dosáhnutí jisté životní rovnováhy bylo životním přání i Šťastného prince a Dries Van Noten mu ji touto kolekcí poskytl.

(Za fotografie děkujeme agentuře NowFashion.com.)