Objekty Alexandera Wanga

Alexander Wang Objects

V módě a designu se umělecká vize leckdy nesetkává s praktickou využitelností – nakonec ale všichni musíme žít naše životy v reálném světě. Tohoto faktu si je vědom i americký návrhář Alexander Wang: vytváří totiž předměty, které lidé nejenom chtějí, ale které i – v jeho případě – nosí. S touto myšlenkou se nyní vydává do vašich každodenních osudů i díky své kolekci Objects.

Ta se skládá z celkem osmi předmětů, kterými vám chce Wang zpříjemnit jinak stereotypní úkony. „Vždycky mě oslňovala idea domova, ale chtěl jsem ji tvořit krok za krokem,” nechal se slyšet Wang. “Když nemůžu začít s pohovkou, začnu alespoň s tácky.“

Krom již zmíněných tácků pod skleničky obsahuje celá řada ještě zapalovač, sadu kanastových karet, popelník z kouřového skla, zápisník s ocelovými rohy, kovový řemen se zámkem na kolo a krabičku na dopisy i vaše malé poklady – to vše vyvedené v umělé krokodýlí kůži. Pokud někde nemohla být kvůli materiálu použita, je povrch alespoň patřičně upraven k navození dokonalé dundee iluze.

Všechny uvedené objekty vám ani nezatíží domácí rozpočet – jejich ceny se totiž pohybují v rozmezí od $29 do $150 amerických dolarů. Pozvěte tedy kus z Wangovy osobnosti do svých životů! (Celou nabídku naleznete na stránkách Alexandera Wanga.)