Oko pro módu

Notoricky známý Karl Lagerfeld

Módní svět nejspíš potřebuje pořádně odlehčit. Jak si jinak vysvětlit stále stoupající potřebu vizuálních umělců zesměšňovat či umělecky parodovat osobnosti, které mají na svět módy přímo, či nepřímo vliv? Po Alexsandru Polombovi a jeho vizuálním pohřbu Karla Lagerfelda přichází se svoji troškou do mlýna Craig Redman, kterého proslavilo jeho alter-ego v podobě vajíčka-Kyklopa.

Tato neurotická, negativistická a cynická postavička žije zejména na stránce Darcel Disappoints. Redman skrz ní vizuálně komentuje společenské dění, a tak se postavička Darcel stává hostem těch nejvybranějších večírků, potkává ty nejvýznamnější postavy celosvětového dění a někdy se za ně dokonce i přestrojuje.

Módní série 150/15 však nevznikla jen tak náhodou, nebo jako příležitost, jak se přiživit na módním průmyslu, kterému mnohdy schází humor a nadhled. Celá řada vznikla k příležitosti 15. narozenin francouzského butiku colette, ve kterém jsou od dnešního dne všechny ilustrace vystavené. A ano, hádáte správně: je jich 150.

"Poor Anna"

Nemohou chybět Anna Wintour, Karl Lagerfeld, Miuccia Prada, Nicola Formichetti, Lady Gaga, Inez & Vinoodh, Suzy Menkes, Björk, Kanye West či Anna dello Ruso. Na řadu z nich se máte možnost podívat již nyní, a to prostřednictvím videa i ilustrací, které vám MAUDhomme dnes přináší.

Nezapomeňte tak při návštěvě Paříže navštívit Colette – i kdybyste si z celé nabídky butiku nevybrali (což se často nestává), můžete se alespoň dobře zasmát.

Lady Gaga a Anna dello Ruso