Vlasové trendy jaro/léto 2012

vlasy2212

I když hladina rtuti v teploměru klesá v Česku v posledních dnech pravidelně pod bod mrazu, módní svět pracuje nezávisle na nás a připravuje se na sezónu jaro/léto 2012. My se dnes podíváme, co nadcházející období udělá s vašimi vlasy – pokud jim to dovolíte. První vlasové trendy příštích šesti měsíců jsou zde!

PATKA (VERZE 2012)

Je zajímavé, jak se liší pánské a dámské trendy v úpravě vlasů. Zatímco tendence v dámských účesech nevydrží ani rok, pánský účes se vyvíjí a vždy odkazuje na předešlé styly.

Už několik let se setkáváme s patkou vyčesanou z čela, každou sezónu však dostáváme její aktualizovanou podobu. Tentokrát se vrací ve své rebelské formě z 50. let, kdy ji proslavili Elvis Presley a James Dean. Do širšího povědomí ji nyní dostal Michael Pitt díky své roli v seriálu Boardwalk Empire a později i prostřednictím kampaně pro Prada.

Patka, verze 2012

UHLAZENÉ INDUSTRY

Jak v módních, tak ve vlasových trendech se u mužů v poslední době setkáváme s důrazem na odříkání, askezi až sklíčenost. Ve své podstatě však – někdy snad i příliš okatě – odkazují na silnou původní mužnost, ovšem o to více zábavy si užijete při jejich tvoření i nošení. Je snad něco více osvěžujícího, než vlasy oholené po stranách a vzadu?

Od patky se pak industriální styl liší délkou střihu na temeni. Místo dlouhého sestřihu, který vyžaduje patka, je potřeba vlasy zkrátit, ale jen na takovou délku, aby je bylo ještě možné přehodit dozadu, dopředu či jen hravě rozdrbat.

Uhlazené industry S/S 2012

BRIT ROCK

Už nějaký čas se na molech setkáváme s účesem, který si přivlastnily ostrovní rockové skupiny. Trochu rozcuchané, trochu ledabylé, ale vždy sčesané dopředu. O tomto stylu účesu se mluví již od roku 2009, na rok 2012 však znovu změnil podobu. Pryč jsou doby ve znamení wet look – letos je nahradila britská nenucenost a kudrny.

Vlasy, jaké nosí vyznavači brit rocku, na sezónu S/S 2012.Vlasy, jaké nosí vyznavači brit rocku, na sezónu S/S 2012.