Hideaki Kawashima pro Swatch

Swatch ikona

Kawai – společenský, kulturní a estetický řád, vzniklý na japonských ostrovech, začíná zapouštět kořeny i v módně-uměleckém světě starého kontinentu. Právě na něj totiž míří nový projekt značky Swatch. Tradiční švýcarský výrobce hodinek a doplňků totiž v posledních dnech oslavuje spolupráci s japonským umělcem Hideaki Kawashimou.

Hideaki svým melancholicky podmanivým uměleckým vyjádřením změnil tvář Kawai a z výhradně zábavné záležitosti ji svými kresbami a grafikami mění ve vizuální systém, který lpí na intelektuální angažovanosti svého nositele.

Swatch Blue & Pink Wraith

Populární hodinky tak ozdobila příznačná ukázka Kawashimovi tvorby v podobě drobného obličeje nevinné panenky s mléčnými tvářemi, která sice přesahuje hranici roztomilostí, avšak za svým pohledem skrývá duševní vyprahlost a zoufalý smutek.

Na skryté roviny však můžete díky zábavnému designu hodinek občas zapomenout. Ten znovu hýří barvami a současným pojetí, které je v modelech prezentováno silikonovým páskem s hravými detaily. Hodinky jsou dostupné v sítích prodejen Swatch za příznivou cenu 40€ v modrém a růžovém provedení.

Kromě této spolupráce se k uměleckým dílům značka Swatch přiblížila v kolaboracích s fotografem Rankinem, animátorem Hiroyuki Matsuurou, kreativci z firmy Kirkrobot či návrhářem Jeremy Scottem.