London scrolling

Pick me up

Zdá se, že světová metropole módy, umění, design a architektury – Londýn, se na jaře probouzí k novému životu. Jen na MAUDhomme se Londýn v poslední době stal častým předmětem zájmu, a to díky významným událostem, které se ve městě nad Temží dějí. A dnes je tu tedy Londýn znovu a hned se dvěma tipy na významné expozice.

Damien Hirst a jeho nejdražší a nejznámější umělecké dílo...Daminen Hirst – muž, o němž mnozí hovoří jako o Andy Warholovi 21. století. Jeho populární tvorba totiž slaví takové komerční úspěchy, až mu to někteří kritici mají za zlé. Rozený Brit žijící v New Yorku se vrací zpět do své domoviny a v důstojném prostoru Tate Modern otevírá 4. dubna jednu ze svých největších retrospektiv.

“Mám vždycky pocit, že umění se prostě jen děje a já jej vidím a zpracovávám, takže to skutečně není zas tak obtížný job.”

Daná umělecká přehlídka představí kult smrti, který je pro Damiena tak příznačný a který s apelem sobě vlastním promítá v instalacích s mrtvými zvířaty naloženými v konzervačních nálevech. Na výstavě se objeví také umělcova častá tematizace lebek, z nichž je nejznámější ta vytvořená z diamantů. Výstava Damiena Hirsta v Londýně potrvá až do 9. září 2012.

Mrtvá zvířata - tajná vášeň nekomforního umělce...

Další pozvánku si můžete užít na druhém břehu řeky v elegantním Somerset house. Kulturní a tiskové centrum londýnského týdne módy se tentokrát otevřelo neobvyklé kurátorské sondě. Oko do života obyvatel planety země v novém tisíciletí analyzuje současnou strukturu popkultury prostřednictvím těch nejvýznačnějších aktuálních kreací vytvořených grafickými studii. Návštěvník se navíc může účastnit mnoha otevřených workshopů a osobně se tak sblížit se zneuznaným uměním, které obor grafického designu do jisté míry představuje.

Výstava Pick Me Up potrvá až do 1. května tohoto roku. Vedle britských studií se představí i ostatní evropské stálice a chybět nebudou ani současné trendy v grafické tvorbě. Tento ojedinělý umělecký projekt se v Londýně koná již potřetí a ročník 2012 má být zatím ten největší a nejobsáhlejší.

Pick me up