Muži v uchopení Chanel

Joshua Jackson Chanel-Little-Black-Jacket

[photomosaic columns=”4″ ids=”27569,27560,27562,27564,27565,27566,27567,27568″]

Na světě existují věci, které zkrátka nepodléhají zubu času. Přežijí léta válek, krizí, měnících se dobových klimat i tendencí. Jsou jedním slovem nadčasové, nikdy se neobnosí. Stejně jako little black jacket od francouzského domu Chanel, která se již v dobách svého vzniku stala pojmem a dnes sama o sobě patří k zavedeným módním terminům.

Ikoničnost tohoto kousku nyní zkoumá jedinečný projekt The Little Black Jacket, aneb digitální expozice fotografií 109 slavných osobností, které pod stylistickým dohledem Carine Roitfeld ztvárnil hlavní návrhář a fotograf Chanel Karl Lagerfeld.

A protože stejně jako v módě ani u pařížského maison neexistují hranice, neobjevuje se na fotografiích jen obligátní ženské osazenstvo, které tvoří kupříkladu Anna Wintour, Jane Birkin či samotná Roitfeld. Lagerfeld dal tentokrát šanci i mužům, a tak máme příležitost zjistit, jak onu little black jacket nosí návrháři Haider Ackermann či Riccardo Tisci, muzikant Kanye West, kanadský herec Joshua Jackson, modelové Baptiste Giabiconi a Mark Vanderloo, nebo anglický houslista Charlie Siem.

(Všech 109 fotografií máte také možnost zhlédnout v tokijské budově G-bldg Aoyama, a to do 15. dubna 2012.)