Svět podle Polly Bean

Polly-IV

Satira v módě funguje stejně spolehlivě jako kupříklad v politice. O tom už jsme se přesvědčili u díla italského umělce Alexsandra Palomba. O něco méně umělecky ambiciózní, ale o to ostřejší podobu satiry vám přinášíme dnes v podobě fiktivní supermodelky Polly Bean, která si rovněž nebere servítky.

Polly je všude. Slávu si užívá na obřích reklamách Calvin Klein na legendárním Times Square nebo na proslulých vánočních party časopisu Vogue. Všechno zná, všechno ví, mnoho toho již viděla a zažila, a tak si jako třešničku na dortu neodpustí svérázný komentář. Dlouhonohá kráska s psím obličejem si popularitu získala také díky digitální platformě britské mutace Vogue a jiných známých módních magazínů.

Polly a její nová kabelka...

Polly vznikla z pera ilustrátora Neila Kerbera, který se k jejímu zrození nechal přemluvit. Díky jejím ústům se však odváží vtipkovat na konto Stelly McCartney, Paula Smitha, Anny Wintour a jiných známých osobností módního průmyslu. Polly je přímočará a nebojí se dělat si svým ostrovtipem srandu i sama ze sebe.

Nastiňuje tak, jak bizarně občas móda vystupuje a jak (ne)vážní jsou její aktéři. A samozřejmě i nad míru slavná Polly má vlastní blog, který můžete denně sledovat, protože kždý týden přináší ty nejvtipnější postřehy „z branže“. A Polly Bean vás onou branží provede jako nikdo jiný.

Polly jako osobnost ovlivňující i Grace Coddington...