Trendy jaro/léto 2012: Ples barev

kzf-mensmar12

Pánská krejčovina se proměnila v zářivé noční Tokio – bez nadsázky. Obleky nejsou už jen černé, šedé nebo tmavě modré. Rozpálené neony vytlačily tlumené barvy a formální oděv se přerodil v pouliční zábavu. Chystáte se na dlouho očekávaný koncert vaší oblíbené Beethovenovy deváté symfonie? Nechte za vás promluvit barvu!

Bez barvy není života: tajné heslo pro vstup do extravagancí módního domu Versace. Italská návrhářka Donatella Versace neopomenula tuto sezónu obdařit muže zahradními pastelovými barvami ve střihu uvolněné, neformální, až klubové krejčoviny.

Barevné variace od Bottega Veneta, Frankie Morella, Lanvin a Calvin Klein

Na trend neonových obleků vsadil i Marc Jacobs, když kolekce jeho značky Marc by Marc Jacobs zářila ostrými překvapeními. Jednoduché střihy tak doplnila drásavá podoba mátové a pomerančové barvy.

Magii ostrých barev zpracovala i Bottega Veneta, kde úzkou siluetu a ušlechtilý střih zdobily spíše příjemné a poklidné odstíny neonů. Prazvláštní formu vysoké krejčoviny v tomto směru však dokázal vytvořit Roberto Cavalli, který si hrál se všemi barevnými odstíny a na poli své jedinečně barevné kolekce oživil památku legendárních “frajerů” z monackého okruhu F1.

Lehce ohrnuté nohavice, které dávají vyniknout bezvadným mokasínům, a vysoko sahající stojaté límce lehkých kašmírových roláků přesně zrcadlí pozlátko života automobilových závodníků sedmdesátých let. A tak se přeci i barevná krejčovina musí nosit: buď se v noci můžete převléci za mírně zpátečnické macho, nebo vsadit na tajemnou identitu nezávislého podivína.

Nebojte se a oblékněte Versace, Morella, Cavalliho, Jacobse, Lanvin nebo Kenzo! Nikdy však nezapomínejte, že trend colour-blockingu skončil s minulým srpnem – skutečně se nevyplatí míchat více barevných odstínu dohromady. A pokud si celek jako takový nepořídíte, nesnažte se jej doma vyrobit po svém. Jednotlivé kousky míchejte v rámci letní módy podle libosti, nenuťte však barvu, aby se kamarádila s šílenými potisky, nebo distingovanou kostkou.