Louboutin a Vuitton vystavují

Louis-vuitton

Výstava zavádějící diváky do tajů historie i současnosti značky Louis Vuitton se právě otevřela v Paříži. Je rozdělena na dva hlavní bloky: první poctivě vypráví historii značky, zatímco druhý představuje současnou uměleckou vizi, kterou pěstuje její kreativní ředitel Marc Jacobs.

Expozice probíhá v Musée des Arts Décoratifs a je k vidění až do 12. září tohoto roku. Hlavní kurátorkou výstavy se stala Pamela Goblin, která za odborné spolupráce Katie Grand, šéfredaktorky magazínu LOVE, sestavila výjimečnou výstavu, kterou by si žádný fanoušek francouzské elegance i avantgardy neměl nechat ujít.

Své výtvory se rozhodl galerijně prezentovat i veleznámý francouzský obuvník Christian Louboutin, jenž svoji výstavu otevře na druhé straně kanálu La Manche – v Londýně. V tamním Design Museum London na břehu Temže bude exhibice probíhat od 1. května do 9. července.

Výstava mapuje 20 let úpěnlivé a originální Louboutinovy práce, a tak přijdou na řeč legendární červené podrážky i ikonické kusy pánského botníku.

Design Museum London