Denimové blues Kris Van Asscheho

LEE-KVA-2

Purismus siluet, barev i materiálů dokazuje každou sezónu u svého mateřského Dior Homme, tímto osobitým rukopisem se však nebojí podepsat ani pod minisérie batohů Eastpak či limitované řady brýlí ve spolupráci s legendou průmyslu Lindou Farrow. Nyní však Kris Van Assche rozehrál novou hru, jejíž tóny se smíchávají v ryzí denim blues. To složil za podpory americké denimové legendy Lee, která tento materiál, jemuž složil poklonu i sám Yves Saint Laurent, zpracovává do džínsovinové podoby již od 19. století.

Kris Van Assche pro Lee

Kris Van Assche touto edicí opět posunul svůj smysl pro sofistikovanou estetiku pánského oděvu do nových rovin. Kolekce pro podzim/zimu 2012 je založena na reinterpretaci klasických kusů, podobně jako u projektu značky Topman, kterou mají na svědomí mladí britští návrháři. Assche se však nezajímá jen o denimovou bundu, ale poskytuje svůj výklad i v rámci kultu denimové košile, kapsáčových kalhot, chinos a letecké bundy blouson.

Všech těchto pět forem jde až za samotnou podstatu jednotlivého kusu. Ubírají se jednou ze dvou barevných cest, buď po linii dělnické modré, nebo temně hnědé, kde se podvolují dvěma konstrukcím pánské siluety, na které Assche použil bavlněné vlákno, jež se aplikuje na pracovní uniformy. Každý kus je opatřen do kůže vyraženým logem a bronzovými detaily, které v přísné kombinaci obarvených látek reflektují Asscheův svět zbavený nečistot.

Kris Van Assche pro Lee

(Celá kolekce bude od července 2012 dostupná v obchodech a buticích, kde se prodávají značky Lee a Kris Van Assche.)