Kořeněná bomba Viktora & Rolfa

spicebomb2-445x330(2) – kopie

Duo Viktor & Rolf se rozhodně nespokojí s minimem, a když už se rozhodnou představit novou pánskou vůni, je to podle jejich slov bomba – a rovnou patřičně okořeněná. Nový parfém Spicebomb pro muže vychází z dámské verze “Flowerbomb”, která spatřila světlo světa v roce 2005. Oba pánové však chtěli na muže zaútočit se stejnou razancí – jen květiny vyměnili za dráždivé mužné koření.

Spicebomb od Viktor & Rolf

Pánský ekvivalent Flowerbomb je přímo explozivní směsí s orientální kombinací dřeva a koření. Jeho autorem je Olivier Polge, který podtrhl celou kompozici smyslnými podtóny a vytvořil tak diametrálně odlišné akordy, které se však v celé esenci vzájemně slučují: první nezkrotný a žhavý, kdežto ten druhý výbušný a ledově chladný.

Tento rozpor vzniká ze samotných ingrediencí, které tyto dva neslučitelné celky tvoří. Až zvířecí souzvuk si hraje s tóny chilli, šafránu, kůže, tabáku a vetiveru, mrazivou zimu pak pocítíte díky bergamotu, grapefruitu, elemiové pryskyřici a růžovém pepři.

Flakon v podobě ručního granátu obstaral designér Fabien Baron. Nezapomněl ani na důmyslnou „spoušť“, kde naleznete logo designerského dua. I pohledem na fotografie a film, které byly k příležitosti vydání nové vůně pořízeny se Seanem O’Pry (za jejich realizací stojí další kreativní duo: Inez & Vinoodh), je jasné, že takovouto erotizující bombu neustojí každý. Ovšem ty, které kdejaký výbuch nevyvede z rovnováhy, tu konečně mají rovnocenné partnera i ve světě parfémů.