Marni Casa

Marni ikona

Mladičká italská módní značka Marni – která se pokusila získat naši přízeň nedávnou spolupráci se švédským brandem H&M – nyní boduje v Miláně.

Na veletrhu nábytku v této severoitalské metropoli totiž slaví úspěch speciální kolekce, jejíž název – Marni Casa – jasně napoví, v čem se Marni aktuálně angažuje. Rafinované propojení barevného pletení a ušlechtilého ocelového rámu tak pod záštitou Marni dalo vzniknout unikátní limitované edici sedacího nábytku.

Tato řada má představit skutečnou výpověď a uměleckou šíři stylu Marni, který navíc ochotně pomáhá. Tyto designové kousky se totiž v Miláně neprodávají jen tak – Výtěžek z prodeje poputuje na konto nadace, jež pomáhá rehabilitovat bývalé kolumbijské vězně.

Marni Casa

Kolekce sedacího nábytku nabyla charakteru výjimečně autentických retro kousků. Nechybí tak pohodlné houpací křeslo a židle ve stylu 60. letech v podobě vtipných kukaní. Důležitým motivem byla vedle zmíněných materiálů také barva, a to především žluto-béžová. Všechny vyšisované odstíny dubového dřeva pak jasně trefily cíl předesílané vintage estetiky.

Avšak jak již bylo řečeno, kolekce je bohužel limitována – sto kusy. Ty se prodávají exkluzivně pouze v rámci milánského veletrhu. Zda bude tato originální italská značka pokračovat ve svém úsilí tedy není zcela jisté. avšak pokud po designu Marni toužíte ihned, vydejte se do Milána na tamější Salone del Mobile, jenž trvá do 27. dubna.