Odborníci, kteří učí módu

Condé ikona

Upoutávka nového studijního svatostánku vysoké módy...Condé Nast – světové vydavatelství, které svým ohromným kapitálem zaštíťuje produkci mnoha módních magazínu a periodik, se pouští do nového projektu. Počin bude zaměřen na módní osvětu, která je zřejmě dalším cílem společnosti (vedle profitu samozřejmě).

Vedení Condé Nast totiž rozhodlo o založení nové módní college v Londýně. Oficiální název projektu zní Condé Nast College of Fashion&Design a zahájení své činnosti hlásí k lednu roku 2013, kdy začne první výběrové řízení na akademický rok 2013/2014. Nově vzniklá škola však zatím nemá jasnou strukturu klasického studia vysoké školy. Condé Nast College totiž prozatím nabízí jen jednoroční Vogue módní kurz. Vedle tohoto hlavního diplomového oboru však nově založený institut nabízí také kratší kurzy, které jsou rovněž určené širší veřejnosti.

Jako vedoucí projektu byla určena editorka britské mutace Vogue: Susie Forbes, která je velice populární pro svou vášeň, jež chová k novému (povětšinou studentskému) designu. Díky její energii a sběratelským instinktům se mnoho mladých studentů z Londýna dostalo na stránky známých módních britských časopisů. „Susie je vynikající mentorka, je klidná, rozmýšlivá, pro nic se jen tak nenadchne, ale zároveň jen tak nic nezatratí, působí velice pozitivně,“ vyjádřil se o Susie Nicholas Coleridge, výkonný ředitel Condé Nast.

Studium na tomto institutu má svým svěřencům zajistit – díky výhradnímu postavení – stoprocentní uplatnění v oboru. Za podobnou výsadu však budou studenti platit a ne zrovna malé částky. Zmíněný diplomovaný jednoletý program módního designu přijde uchazeče na ₤19 000. Zatímco desetitýdenní kurz se zakončením v podobě certifikátu vás přijde jen na ₤6 600.

Nutno však podotknout, že učit vás budou jen ti nejzpůsobilejší. Okusit pedagogickou praxi se chystají například GQ editor Dylan Jones, nebo osobnost magazínu LOVEKatie Grand. Budete se tedy mít od koho učit a pokud se vy a vaše peněženka rozhodne pro studium, budeme vám držet palce!