OUT: Ultra slimky

ultra slimky ikona

OUT: Ultra slimkyTitulek je až k neuvěření že? Není však zdaleka tak radikální, jak vypadá. Přesto reflektuje skutečnost – populární zúžené kalhoty, známé též jako slimky, zmizely z hlavního proudu značek a módních domů, které určují sezónní trendy. Pokles tohoto ještě nedávno vyhledávaného kousku pánského šatníku je patrný již v od zimy 2011/2012.

Dominance takzvané oversize módy (neboli módy velkých střihů) ovlivnila v posledních sezónách vývoj pánské siluety. Opačně tomu bylo před 10 lety: psal se rok 2002 a kreativní pnutí kolem návrháře Hediho Slimana vygradovalo v renesanci pánské divize značky Christian Dior. Nově vzniklý Dior Homme vedený Slimanem se najednou změnil v delfskou věštírnu pánského stylu, ze které vyšly i ultra štíhlé pánské postavy – ty se však nyní dostávají do ústraní.

Je až pozoruhodné, že si na podobnou skutečnost musíme zvykat – zúžená mužská sexualita byla po dlouhém čase tak nová, neotřelá a atraktivní, až se stala jedinou možnou a přijatelnou.

Avšak pro ty, kteří se jí nechtějí zdát, představují slim kalhoty stále legitimní součást šatníku. Slimky totiž díky vysoké popularitě nikdy nezmizí z pódií, na kterých se předvádějí indie rockové kapel a elektro uskupení. Pro fanoušky této hudby tedy platí jen varování – a pro nadšené módní gurmány ostatně také. Vyhněte se přílišně zúženému ultra skinny střihu! A pokud střízlivé, černé slimky obléknete, snažte se s nimi pracovat.

OUT: Ultra slimky