Síla magnetu a minulých dekád

0

Duben nám sice ještě moc venkovní zábavy nepřinesl, ovšem jak se říká, připraveným štěstí přeje. Proto se nenechte slunečními paprsky překvapit! MAUDhomme vám dnes přináší tip na dvě jarní edice slunečních brýlí, které byste rozhodně neměli opomenout.

Poetické pojetí své nové řadě nadělila berlínská značka Mykita, jež si přisvojila moc minulých dekád. Decades Sun představují příjemný mix minimalismu, tradice a atmosféry naší doby. S jedinečným propojením klasického konceptu a moderního designu skvěle doplňuje padesátými léty inspirované kolekce, které byly na letošní sezónu k vidění v Miláně a Paříži.

Jejich tradiční tvar je kompromitován moderní technologií, když je každý kus vyroben z ultralehké a jen 0,5 milimetru tlusté oceli, jež vytváří potřebnou siluetu, na kterou jsou poté nanášeny barevné obroučky. První modely nové řady se jmenují Mareike, Maple, Aldous a Truman a jsou vyvedeny v kulaté, čtverhranné či trojúhelníkové konstrukci.

Mykita Decades Sun

O poznání rozhýbanější je kolekce Magnetic Frames od francouzské značky Lacoste, jež se pohupuje do rytmu dubstepu. Jak říká jeden ze slideů videa, ve kterém vystupuje tanečník Adboulaye Barry, tyto brýle vás nikdy nezklamou – a také vám nikdy nespadnou. Díky své důmyslné konstrukci, jež využívá magnetické síly, s nimi můžete řádit dle libosti.

Celá řada se skládá z oblíbených tvárů Lacoste, které vévodí sebezvaný styl nekonvenční chic. Pod nimi se skrývají tvary typu McNamara, velké obroučky inspirované 80. lety i sportovněji zaměřené kusy bez rámu. Ať už si vyberete jakýkoli model, jedním si buďte jistí: They will never let you down.