Styl ulice #69 – Lukáš

Kostkovaný vzor se tuto sezónu stal hlavním a klíčovým trendem. Podobnou reflexi zaznamenal i MAUDhomme a v dnešním vydání rubriky Styl ulice vám přinášíme její rockovou úpravu. Tu v parném centru hlavního města předvedl Lukáš.

Jako celkem populární kousek se v pánském šatníku za posledních deset let profiluje kostkovaná košile. Její podoby vídáme na poradách v ředěné formální podobě, ale stejně často je k vidění i na ulicích, kde si její hrubší kontury vydobyly silné postavení. Ty jsou patrné i z Lukášova outfit – i on, stejně jako mnoho ostatních mladých mužů, zvolil kostku na bavlněné košili jako výchozí bod.

Lukáš

Dogmatické pravidlo zakazující mixovat více různých vzorů dohromady se pokusil Lukáš narušit jemným pruhovaným tílkem, které díky příjemné barvě košili pozdvihlo. I hlubší výstřih balancuje na hraně, kterou lze ještě považovat za únosnou, bavíme-li se o (ne)vhodnosti přílišného odhalování v ulicích metropole.

Úzké kalhoty vynikají nádherně přirozenou tmavou barvou. Jejich zřetelné kvalitní zpracování pomáhá celé kombinaci, přestože jejich ultraslim střih opomíjí tendenční proudy přehlídkových mol. Plátěné, temně modré kecky báječně ladí s kalhotami a na drsný skelet kladou vrstvu něžného volnočasového stylu, který odkazuje na trend nesmrtelného námořnického stylu. Zmíněné akcenty drsného a něžného se sice v základech mírně přebíjejí, ale oko podobnou drobnost snadno promine.

Na dlouhý popruh připoutaná taška černé barvy by sice mohla být nahrazena elegantnější variantou, ale i s ní model nevypadá nepatřičně. Černé brýle pak jasně, a to spolu s drsným účesem, dokazují, že Lukáš má povědomí o základních trendech. A i když jeho outfit nevybočuje, není problematický.