Styl ulice #70 – Petr

Do jaké míry je styl otázkou kolektivního vědomí společnosti, v níž existujeme a do jaké míry skutečnou interpretací naší identity? Petr dnes na mnohé odpoví. Jeho outfit nás totiž dnes zaujal právě rozporem mezi uniformním stylem a originální manifestací vlastního vkusu.

Petr odvedl nekonfliktní žurnálovou parádu. Využil svoji image – v níž se zajímavě snoubí mladická nevyzrálost a mužná síla – a pomocí klasických kousků poskládal model, který jednotlivé části oděvu skládá v předvídatelných i nepředvídatelných kombinacích.

Například kožená bunda, leckoho napadne její drsnou skořápku míchat s panensky bílou, avšak v poslední době jsme si lenivě přivykli na trika s výstřihem. Nuda – abychom byli upřímní. Bílá košile pod kůži? Nezcela frekventovaná kombinace. Oceňujeme!

Petr

Stejně tak, jako černou úzkou kravatu. Ta z mixu vytvořila akcelerovanou podobu über-rockového obleku. Petrovo pokrčené obočí navíc jakoby přímo počítalo s maskou neposlušného kluka na motorce. V této souvislosti nelze nezmínit úchvatně legendární a stejně tak i dekadentně zvrhlý osmdesátkový klip velehvězdy Billy Idola White wedding. Nechtěnou shodou okolností nám Petr právě zmíněného zpěváka i připomíná. Kromě ohlížení zpět však musíme Petrovi přisoudit i jeho některé stylové aktualizace, například dobře padnoucí džíny tmavé barvy, jež výborně lichotí bundě a košili.

Karamelově hnědá obuv pak jaksi kolísá, ale i ona přispívá svou trochou do mlýna, protože kdo říká, že se hnědá a černá nedá kombinovat? Je to zrádné, to ano, ale Petr to jaksi zvládl, poněvadž ve výsledku i pro hnědé boty zvedáme palec. No a jak tedy s oním kontrastem uniformní versus originální? Petr sice oblékl obvykle oblékané modely, ale k našemu překvapení je umístil v koncept, který musíme ocenit!