Styl ulice speciál #7 – módní redaktoři Martin a Lenka

Každou středu vám přinášíme styl přímo z ulice, od nositelů, kteří se snaží módu interpretovat po svém, mnohdy na základě reflexí stránek módních magazínů. Jak však vypadají ti, kteří je připravují? To zjišťoval MAUDhomme, když na Václavském náměstí odchytil redaktora módní rubriky časopisu InStyle Martina a jeho kolegyni Lenku, redaktorku dámské lifestylové přílohy MF Dnes. Jak tedy tito dva „módní pionýři“ obstáli v optice naší pravidelné rubriky?

Módní redaktoři Martin a Lenka v dnešním speciálu na MAUDhomme

Oba stavěli na takzvaných essentials, které už díky svému názvu patří do každého šatníku. V Martinově případě se jedná o námořnické triko. Klasický pruh, jenž funguje navzdory měnícím se trendům – fakt, který Martin prokázal v outfitu zohledňujícím začínající léto.

I když si o zkrácené délce šortek myslíme své, Martinovi v kombinaci s pruhy padne. Už Tom Ford sice zakázal nosit tento střih kalhot do centra metropole, ale nakonec proč se držet zrovna jeho konvencí, že? Martin tak navíc činí s ležérností sobě vlastní, když z něj šedé plátěné tenisky a hnědé vintage key-hole sluneční brýle v celistvém kompletu činí vzor nadčasového oblékání. Formu celému modelu navíc dodává sám Martin, ze kterého nadšení pro módu přímo čiší. A ačkoli Coco Chanel jednou řekla, že se móda vytváří jen pro to, aby se záhy stala nemoderní, je jasné, že některé kusy fungují již po mnoho dekád.

Stejnou tendenci pozorujeme i u Lenky. Ta zvolila jednoduchý střih letních šatů, které doplnila něžným límečkem. Podobná kombinace spolu s akcentem růžové rtěnky a černých balerínek vytváří parafrázi hyperfeminity této sezóny, jež se intenzivně promítla do kolekcí značek Louis Vuitton a Prada. Proto se opět nemůžeme vyhnout kolektivní chvále, což jedině dokazuje, že oba povolaní jsou v ohledech stylu k sobě důslední stejně tak, jak to vyžadují od svých čtenářů.