Brad Pitt No. 5

Brad Pitt pro W Magazine (2012)

Marilyn Monroe chodívala do postele oděna jen pěti kapkami jeho vůně, Patsy Stone, legendární Naprosto dokonalá módní editorka, ho pro změnu používala jako aperitiv. Ostatní miliony žen jím už od roku 1921 denně zvyšují svůj sex-appeal a číslo 5, respektive flakon s nápisem No 5, se za 91 let od uvedení v buticích Chanel stal žijící a stále aktuální legendou.

Jeho podmanivá vůně vycházející ze ženské emancipace dvacátých let minulého století učarovává spojením odéru pařížských kabaretů, nonšalantního elitářského parfému a klukovské hravosti. A právě tento poslední prvek je u Chanel čím dál frekventovaněji zdůrazňován – vzpomeňme například až na nezvykle bohaté mužské zastoupení v projektu Little Black Jacket či Lagerfeldovy pokusy v pánské módě, které se pod tíhou “Slimanových chlapců” u Dior Homme čas do času objeví na mole.

I tak je ovšem překvapující zprávou událost, která dnes pronikla do módních kruhů: americký herec Brad Pitt se stane další tváří parfému No 5. Bude to tak poprvé v historii, co se zosobněním stylu Chanel stane muž.

Znamená to tedy, že se Chanel otevírá i pánské módě? Dočkáme se snad i plnohodnotné mužské řady? To jsou otázky, jejichž odpovědi nyní neznáme, ale jen to vzrušení z jejich vyřčení dělá z módy zas o něco napínavější zábavu.

Brad Pitt pro W Magazine (2012)